Interní konzultant pro změny a rozvoj (I. úroveň)

Kód: ICOD1
Značka: Jan Korbel
14 520 Kč 12 000 Kč bez DPH
Hlaste se, termín plánují účastníci společně.

Výcvik přináší nový pohled na rozvoj organizací jako doplněk již běžně fungujícího vzdělávání lidí.

Budoucí interní „konzultant“ se během výcviku seznámí s důležitými principy, kterými se části organizace a jejich úspěšný rozvoj musí řídit. Naučí se včas rozlišit, které činnosti mají šanci podpořit rozvoj částí organizace, a které ne. Po skončení výcviku sám zvládne identifikovat situace, které mohou vyžadovat odbornou podporu.

Podle svých schopností pak absolvent pomůže sám nebo bude mít k dispozici významnou podporu seniorních konzultantů ze skupiny Vektoring. Pro větší samostatné zásahy je většinou nutné absolvovat druhou úroveň výcviku a případně i výcvik facilitace.

Výcvik je zakončen certifikací přímo od Vektoring s.r.o. Vznikl v rámci projektu www.VektoringDoFirem.cz. 

Vždy v objednávce uvádějte email a telefon přímo na účastníka akce, aby dostal všechny informace včas. Pokud objednáváte za někoho, vepište údaje do poznámky v objednávce.

Informace ke stažení:

Jestli váháte, můžete si srovnat myšlenky zde.

Níže najdete reference.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah: 

 1. Rozvinutý a nerozvinutý leadership
 2. Styly chování podle koncepce Vektoring v každodenní praxi[i]
 3. Organizace jako sociální systém žijícím vlastním životem
 4. Zóna vlivu, kde lze dosáhnout změn fungování firmy (vymezení oboru Rozvoj organizací)
 5. Postoje lidí
 6. Působení pravidel a standardů na jednotlivce a týmy
 7. Časté omyly při řešení klíčových situací a jejich lepší alternativy na úrovni jednotlivců a týmů
 8. Vlivy působící rozladění sil v organizacích
 9. Přehled kompetencí k týmové spolupráci[ii]
 10. Společný rozbor příkladů

Cílová skupina

 • Manažeři (většinou HR) zabývající se rozvojem nebo zaváděním změn ve firmě.
 • Pracovníci, kteří mají interně doprovázet menší rozvojové projekty.
 • Všichni vedoucí, kterým není lhostejná týmová kultura.

Forma

Samostatné studium, diskuzní skupiny online a na přání individuální konzultace

Rozsah

 • Doporučená délka výcviku je cca 1-2 měsíce[iii]
 • Absolvent má k dispozici telefonické konzultace zdarma[iv]

Vysvětlivky:

[i] Pro účely tohoto výcviku se dostaneme do mnohem větších detailů než na workshopu Týmová spolupráce, leadership. Nejde jen o pochopení stylů, ale o jejich rozlišení na úrovni detailů, které v praxi často přehlížíme, hromadí se a postupně rozlaďují firmu.

[ii] Kompetence k týmové spolupráci jsou širší téma měkké dovednosti. Jedná se o spojení postoje a následné využití dostupných znalostí a dovedností. Mají přímý vliv na efektivitu spolupráce i na kvalitu pracovních vztahů. Jedná se o skutečné kompetence, které uvolňují potenciál týmových zdrojů.

[iii] Harmonogram:

 • Účastníci obdrží studijní materiály s pokyny k přípravě.
 • Na společných setkáních pod vedením seniorního konzultanta prodiskutují všechna důležitá témata. Na závěr všichni absolvují krátkou závěrečnou zkoušku. Úspěšní absolventi obdrží certifikát opravňující čerpat výše uvedené výhody formou telefonických konzultací. 

[iv] Limit využívání bezplatných konzultací je délka hovoru do 10 minut a maximálně 12 konzultací za kalendářní rok

Program využili

 • Aprofes
 • Automotive interims
 • ČEMEBO
 • Infood
 • Intrum
 • Enehano solutions
 • Jablotron
 • Kelvion s.r.o
 • Kooperativa
 • Mann Hummel CZ v.o.s.
 • Profinit
 • Průša research
 • Rheinmetall
 • Swietelsky
 • Toors
 • Ústav jaderné fyziky AV ČR
 • Webasto
 • Základní škola Duhovka

 Toto je jen výběr. Na přání doplním další firmy včetně kontaktních osob k prověření.

Absolventi říkají:

"Výcvik vektoringu mi dal především vhled do problematiky stylů chování. Pomohl mi si uvědomit a pozorovat kolem sebe, jak se jednotlivé styly projevují a jak je možné je nastavit na stejnou „vlnu“, aby mohla organizace směřovat tím správným směrem. 

Vedení výcviku Honzou Korbelem bylo zcela profesionální. Program byl nabitý, ale zároveň bylo dostatek času pro všechny účastníky, aby se zapojovali do věcných diskuzí. Rozebírala se problematika dle jejich praxe a zkušeností, což bylo pro všechny nejvíc přínosné. Atmosféra při všech třech setkáních byla pohodová a přátelská."

Ing. Vincenc Peroutka, Projektový a finanční manažer, Krajský úřad Středočeského kraje

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Výcviky konzultantů a facilitátorů
Autor: Jan Korbel
Formát: Výcvik složený z online diskuzních skupin a samostatného studia
Rozsah: Podle možností skupiny cca 2 -3 měsíce
Termín: Účastníci plánují společně (asi 2x ročně)
 

 

Jmenuji se Honza Korbel a jsem:

 • lektor soft skills s praxí cca 20 let
 • konzultant pro změny a rozvoj s praxí cca 13 let
 • spoluautor koncepce Vektoring, majitel firmy Vektoring s.r.o.
 • vedoucí výcviku nových konzultantů a facilitátorů skupiny Vektoring

Ve 33 letech jsem se dostal ke know-how společnosti Grid International jako spolumajitel a jednatel české pobočky. V oboru Rozvoj organizací jsem uviděl obrovský potenciál a zároveň cítím radost, když po mně ve firmě zůstanou kvalitní pracovní vztahy, když lidé v rámci rozvojových projektů zažijí skutečný leadership a radost z týmové spolupráce. Protože Grid ustrnul ve vývoji, pokračovali jsme s kolegy v dalším bádání a tvoření, až vzniklo vývojové centrum Vektoring s.r.o. Kolem centra sdružujeme konzultanty, kouče, odborníky ve vzdělávání a certifikované facilitátory synergogických workshopů. Společnými silami pomáháme zefektivnit práci jednotlivců, týmů i celých firem.

Kromě toho jsem také vizionář a miluju tvoření. Proto vznikla tato studijní platforma. Chci lidem ukázat, že firemní kultury a leadership nejsou výsadou velkých firem a už vůbec se nejedná o drahé záležitosti. Pohání mě touha ukazovat lidem, že hodnoty a vztahy mohou být hodně konkrétní a že jejich rozvoj leží v rukách každého člověka v organizaci.

Mám rád výzvy, tak jsem za poslední roky pracoval na několika odvážných projektech. Zde jsem si ověřil mé přesvědčení, že leadership ve stylu modré barvy přinese excelentní výsledky v obchodě, zákaznickém servisu i v dosahování vysokých cílů. O těchto zkušenostech pak vyprávím účastníkům výcviků. 

Baví mě zabývat se obchodní stránkou firem. Pomáhám s profesionální komunikací, tvorbou firemních a prodejních prezentací. Více najdete na mém osobním webu www.jkorbel.cz. Učím věci, které sám používám v praxi. Někdy jsem v rozporu s rozšířenými poučkami v oblastech prodej, prezentace a vedení lidí. Pro svá tvrzení mám argumenty ze zdánlivě vzdálených oborů jako jsou koučování, teorie sociálních systémů, vývoj lidského mozku, principy fungování mezilidských vztahů ale třeba také z bojových umění.

 Zde si můžete stáhnout můj profil v PDF.

 

„Když jsem převzal řízení firmy, pracovali v ní lidé zvyklí tvrdě makat. Měli talent, ale často hluboko skrytý po letech direktivního vedení. V první řadě jsem tedy hledal způsoby, jak změnit …přístup tak, abych zachoval to dobré a zároveň odkryl potenciál….nevyužitý ke škodě firmy i samotných lidí.“                                    

Marek Hatlapatka, CEO, CYRRUS, a.s.

 „…Co je tedy na Janu Korbelovi jiné, než na jiných trenérech/lektorech/koučích? Já bych řekla, že všechno! Když s Vámi Jan pracuje, věnuje se Vám sto procenty, vnímá, poslouchá, jakoby s Vámi v tom daném prostředí byl denně a denně z zpovzdálí pozoroval. Máme toho za sebou už hodně a nikdy jsem neměla pocit, že by mu šlo o to, udělat byznys, ale o to, skutečně pomoci…“

Bc. Michaela Smit, People & Culture Manager, HOERBIGER ŽANDOV, s.r.o.